У Любомльській лікарні відкрили реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю

кімната для реабілітації дітейДень 2 лютого для дітей та інвалідністю та їхніх батьків видався справжнім святом, адже на базі педіатричного відділення КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради» урочисто відкрили реабілітаційний центр.

Довгостраждальний був цей шлях для батьків, яким довелося оббивати пороги владних кабінетів, аби їхні діти мали можливість проходити фізичну реабілітацію саме тут, у Любомлі, а не їхати за сотні кілометрів до інших міст.

Підтримав ініціативу батьків генеральний директор Любомльської лікарні Володимир Дибель, який і взявся реалізовувати цей задум.

Зрештою, результатом цієї спільної з головами об’єднаних громад, Любомльською районною радою та адміністрацією роботи стало відкриття комфортного, з усіма зручностями та облаштованого відповідно до вимог МОЗ реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю. А їх, як виявилося, у Любомльському районі є майже 250.

На урочисте відкриття, яке для батьків та дітей організували 2 лютого, завітали керівники Любомльського району – голова райдержадміністрації Олександр Устименко, районної ради – Микола Сушик разом із депутатом Миколою Пархомуком, а також голови ОТГ: Головненської – Микола Демидюк, Рівненської – Микола Крижук, Вишнівської – Віктор Сущик.

Зінаїда Бондаренко, завідуюча педіатричним відділенням, розповіла, що у  центрі зможуть проходити медичну реабілітацію діти від 3 до 18 років, які мають захворювання опорно-рухової системи, нервової системи, ураженнями периферичної нервової системи. Окрім того, тут займатимуться діти з групи ризику, яким треба попередити інвалідність. Курс реабілітації становитиме від 14 до 21 дня залежно від захворювання, стану дитини та ефекту, який даватимуть заняття з реабілітації. «Діти, котрі прийшли сьогодні на відкриття, а разом із ними ще більше двох сотень дітей з  інвалідністю, які живуть на території Любомльського району, потребують не лише інклюзивного навчання, а й надання медичної реабілітації. У нашому центрі на них чекає медичний супровід, зокрема, заняття з масажистом, лікарем ЛФК, невропатологом, педіатром, робота з психологом, логопедом, вихователем. Це своєрідна мультидисциплінарна команда, яку ми спеціально готували для роботи в реабілітаційному центрі», – відзначила лікарка.

Наразі для дітей облаштували сім ліжкомісць денного перебування (з 8 до 17 години), передбачили повноцінне харчування. Також діти ходитимуть на фізпроцедури, займатимуться у спортивній кімнаті, масажному кабінеті. Є навіть ігрова кімната з кульковим басейном та зручними комфортними диванами.

Кожну дитину, яка прибуде на реабілітацію, оглядатиме команда лікарів та індивідуально розроблятиме реабілітаційний маршрут. Аби потрапити сюди, батькам необхідно звернутися до сімейного лікаря та отримати електронне направлення.

Поки що фінансування реабілітаційного центру буде здійснюватися із місцевих бюджетів, за що Володимир Дибель подякував головам громад. Згодом, як відзначив Володимир Юрійович, із запровадженням реформа вторинного рівня медицини, робота центру буде оплачуватися Національною службою здоров’я України. «Незважаючи на деякі проблеми, ми підтримали батьків та вирішили створити такий реабілітаційний центр на базі нашої лікарні. В Європі такі центри повністю фінансуються із державного бюджету, проте ми за цей рік повинні удосконалити свою роботу та виконати усі вимоги НСЗУ, аби отримати їхнє фінансування. Я упевнений, що і батькам, і дітям комфортніше буде тут, на місці пройти реабілітацію, аніж кудись їхати», – зазначив Володимир Дибель.

Подякував колективу лікарні (за те, що у непростий час реформи знайшли можливості, приміщення та спосіб відкрити центр)  та безпосередньо батькам, котрі підняли це питання перед місцевою владою, голова Любомльської РДА Олександр Устименко. Одностайним був і Микола Сушик: влада мусить реагувати на прохання батьків та зважати на потреби таких дітей, створивши їм комфортні умови для реабілітації. Від депутатського корпусу Микола Пархомук подарував для потреб центру комплект іграшок.

В свою чергу голови об’єднаних громад запевнили: будуть підтримувати діяльність центру фінансово, адже розуміють, що потреби дітей з інваділністю мають бути у пріоритеті діяльності будь-якої громади. 

Тим часом мами зі своїми дітьми не приховували радості від ще однієї своєрідної перемоги та відчуття, що вони не одні в цьому світі зі своїми проблемами та турботами. Тепер для них реабілітаційні послуги стануть ближчими та доступнішими.

Займатися з дітьми з інвалідністю – це щоденна, безперервна, копітка робота і важка праця для батьків. І тільки коли системно займатися нею, можна побачити результат, – переконані мами. Вони вважають, що відкриття центру у Любомльській лікарні стане стимулом для роботи інших чиновників.

Любомльчанка Наталія Кушнір прийшла до реабілітаційного центру з донькою Мар’яною, у котрої на обличчі – море нових щирих емоцій. Раніше їм доводилось їздити на реабілітацію до Києва, Луцька, бувати в санаторії  «Дачний». Це «тягнуло» в родини чималі фінансові витрати: найм одного авто чого варте!

«На місці проходити реабілітацію набагато зручніше, – переконана жінка. – Бо з такими дітьми дуже важко добиратися до віддалених міст, навіть до Луцька. Відкриття реабілітаційного центру в Любомльській лікарні, де за дітьми доглядатимуть спеціалісти – легше фізично для батьків, психологічно – для дитини».

Не ховала радісних емоцій Галина Жолоб, внучка якої одна з перших проходитиме медичну реабілітацію у центрі, оцінивши і старання медиків, і людей, завдяки яким діти з інвалідністю будуть займатися у комфортних, затишних умовах.

Разом з іншими батьками домагалася відкриття центру реабілітації Людмила Гуз з Любомля. У 13-річної доньки Ангеліни – затримка мовного та психологічного розвитку. «У Луцьк – не наїздишся, бо щоразу доводиться наймати авто навіть для того, аби потрапити на консультацію до лікаря, – ділиться наболілим жінка. – Натомість тепер з дітьми будуть займатися на місці наші фахівці. Інклюзивна освіта, яку пропонували раніше, нам не підходить, бо більшість наших дітей мають поєднувати навчання та медичну реабілітацію. Дякуємо Володимиру Дибелю, що підтримав наше прохання. Він людина, котра вміє не лише обіцяти, а й робити».

Тим часом діти після частування солодощами та фруктами «обстежували» свої затишні кімнати та ліжка, де будуть спати, з цікавістю оглядали ігрову кімнату, знайомилися один з одним. Їхні щирі усмішки стали неспростовним доказом того, що ці родини не залишилися наодинці зі своїми проблемами.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *