Що треба знати жінкам про гістероскопію

Обстеження та лікування порожнини матки з використанням надточного оптичного устаткування вважається однією з найбільш передових методик в гінекології. Одним з таких методів є гістероскопія, яку також проводять у КНП «Любомльське ТМО Любомльської районної ради».
То що таке гістероскопія, кому потрібно її робити – розповідає лікар-гінеколог Любомльської лікарні Тетяна Франчук.

– Гістероскопія – це процедура, яка в останні десятиліття прийшла на зміну такому грубому способу діагностики і лікування захворювань ендометрію (матки), як вишкрібання порожнини матки. Гістероскопія дозволяє лікарю оглянути порожнину матки, швидко і точно встановити діагноз та при необхідності провести забір тканини на обстеження, видалити поліпи ендометрію, роз’єднати спайки в порожнині матки. Ця процедура проводиться за допомогою гістероскопа (тонкий інструмент, який вводиться в порожнину матки з відеокамерою) і зображення виводиться на монітор. Для кращої візуалізації подається рідина або газ. Це дає змогу швидко і точно встановити діагноз і при необхідності провести лікування.

– Які переваги має ця процедура з-поміж інших методів?

– Гістероскопія має переваги серед інших методів діагностики та лікування тому, що здійснюється у безперервному контролі зі сторони лікаря. Якщо раніше при певних захворюваннях доводилося робити надріз і хірургічно видаляти патологію, то завдяки гістероскопії сьогодні це проводиться з мінімальними втручаннями в організм жінки.

– Кому призначають гістероскопію?

– Здебільшого гістероскопію ми призначаємо пацієнткам, які мають порушення менструального циклу, непліддя, кровомазання в менопаузі, підозри на захворювання (фібріома матки, аденоміоз, внутрішньо маткові зрощення, рання стадія раку ендометрію, залишки плідного яйця або чужорідне тіло в порожнині матки, невиношування вагітності, оцінка ефективності та контроль під час проведення гормонотерапії.- При яких захворюваннях протипоказана ця процедура?

– Протипоказання для проведення гістероскопії застосовуються тоді, коли жінка має запальний процес сечостатевої системи, інфекційне захворювання в гострій стадії, пухлини шийки матки. Окрім того, наголошу, що підготовка до гістероскопії обов’язково включає консультацію гінеколога та сімейного лікаря; додаткові аналізи протягом 14 днів.

– Скільки триває ця операція?

– Загалом тривалість операції гістероскопії залежить від виду захворювання та того, яка її мета: встановлення діагнозу чи лікування. В більшості гістероскопія триває від 20 хвилин до 2 годин. Гістероскопія проводиться під загальним знеболенням.

– Чи є якісь больові відчуття під час гістероскопії?

– Лікувальна гістероскопія – малотравматична процедура, тому не варто переживати щодо больових відчуттів. Незручні симптоми, які можуть виникнути 

– це незначні кров’янисті виділення, незначні болі внизу живота. Через 2-4 години пацієнтка може йти додому. Окрім того, в нашій лікарні пацієнтка отримає високий рівень комфорту та професійний догляд медперсоналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *