Хірургічне відділення

Хірургічне відділення Любомльського ТМОрозташоване в новому сучасному корпусі розраховане на 25 ліжок.  Палати одно, 2-х, 3-х місні, оснащені санвузлами, кнопками тривожного виклику, функціональними ліжками, холодильниками, телевізорами. Є палата для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

У відділенні є дві перев’язочні (чиста і гнійна), маніпуляційна, душова кімната, кімната гігієни. Твердим і м’яким інвентарем та медичними препаратами для невідкладної допомоги відділення забезпечене в достатній кількості.
Операційний блок складається з двох операційних – для проведення планових та ургентних операцій.

Завідуючий відділенням – хірург вищої категорії Дець Олександр Володимирович.

У відділенні працюють  1 хірург вищої категорії, 3 першої категорії, 2 другої категорії.

У відділенні надається цілодобово  кваліфікована допомога силами хірургів віддлення та чергових хірургів хворим згідно затверджених протоколів  з гострою хірургічною паталогією (гострий апендицит, гострий холецистит, гострий панкреатит, шлунково-кишкові кровотечі, гостра кишкова непрохідність, травми грудної клітки, органів черевної порожнини, абсцеси, флегмони).

Також  хірурги відділення здійснюють оперативне лікування хворих з килами передньої черевної стінки, хронічним холециститом, гемороєм, парапроктитами,  водянками, варикоцеле, фімозом, доброякісними пухлинами тканин. Використовуються сучасні методики герніопластики аллотрансплантантами.  У відділенні були успішно проведені операції при проникаючих пораненнях серця.

В середньому за рік здійснюється понад 500 операцій, з них більше половини на органах черевної порожнини.
В 2014 році було закуплено лапараскопічне обладнання. Хірурги ТМО пройшли стажування і практичні навчання як в Україні, так і за кордоном – в Республіці Польща, оволоділи методикою проведення лапараскопічних операцій.

З допомогою закупленого нового лапароскопічного обладнання хірургами відділення проводяться малотравматичні операції  при холециститах, килах, апендицитах , що дозволяє зменшити час післяопераційного перебування хворих в стаціонарі і значно пришвидшує видужання.

Також придбано бронхоскоп, колоноскоп, фібродуоденоскоп, що дає можливість діагностувати захворювання  бронхів, легень, кишечника, печінки і жовчовивідних шляхів на ранніх стадіях і проводити лікування вчасно і недорого.