ТЕРИТОРIАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ЛЮБОМЛЬСЬКОГО I ШАЦЬКОГО РАЙОНIВ

ЄДИНИЙ
МЕДИЧНИЙ
ПРОСТІР
Офіційні ресурси


 

Чиста лікарня безпечна для пацієнта

СТОП ІНФЕКЦІЇ!

Любомльська ЦРЛ отримала незвичну відзнаку – сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Напередодні дня Святого Миколая її вручила представник «Асоціації медсестер України» Оксана Грисюк. Це оцінка праці медперсоналу від «Служби організації інфекційного контролю» (СОІК).

– Ця асоціація була заснована на базі німецької науково-дослідницької лабораторії др. Рьодгера. Вона керується новітніми, сучасними принципами в організації санітарно-епідеміологічного режиму установи охорони здоров’я. Основна місія служби – збереження здоров’я персоналу та пацієнтів закладів, − каже генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів, депутат облради Володимир Дибель.

Медсестри та лікарі раділи приємній новині. Відірвавшись на декілька хвилин від щоденних своїх клопотів, вони вітали один одного з відзнакою. Кожен із них вніс вагому частку праці в загальну справу.

– Ми до цього йшли два роки, − каже головна медсестра Людмила Кривенчук – Потрібно було провести великий обсяг роботи. Брали участь у десяти конференціях, численних тренінгах. А потім взялися за втілення завдань у всіх 14 відділеннях ЦРЛ. А вчили спеціалісти асоціації тому, що кожен медпрацівник має знати, як «Отче наш». Доносили інформацію про ризики та небезпеки, які можливі при нехлюйстві, про сучасні технології обробки рук, про способи прибирання палат, сходових кліток, місць гігієнічних тощо. Потрібно було дотримуватися вимог щодо впровадження нових методів, як складати розрахункові таблиці щодо використання дезінфікуючих розчинів, сучасних технологій ефективної дезінфекції та прибирання приміщень. Як слід знезаражувати вироби медичного призначення одноразового і багаторазового використання, відпрацьованих матеріалів, ендоскопи, інструменти, дезінфікувати наркозно-дихальну апаратуру і т. д.

Участь у Всеукраїнському проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» − це нелегкий екзамен, але великий бонус для подальшого розвитку медичної галузі краю. Тішить,що Любомльська райлікарня єдина серед багатопрофільних медзакладів Волині, яка удостоєна цієї відзнаки. Кінцевою метою є піднесення системи гігієни всіх медичних установ на один, європейський рівень. Людмила Кривенчук, яка енергійно впроваджувала плани в життя, невипадково була нагороджена асоціацією туристичною путівкою у столицю Угорщини – Будапешт.

 

Михайло ЛІСОВИЙ

 

На фото: генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів Володимир Дибель із працівниками Любомльської ЦРЛ.