ТЕРИТОРIАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ЛЮБОМЛЬСЬКОГО I ШАЦЬКОГО РАЙОНIВ

ЄДИНИЙ
МЕДИЧНИЙ
ПРОСТІР
Офіційні ресурси


 

Звернення громадян до прем’єр-міністра та в.о. міністра охорони здоров’я України

До прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун  з проханням посприяти створенню госпітального округу на базі ТМО Любомльського і Шацького районів звернулися десятки тисяч громадян.

Ми, жителі Любомльського і Шацького районів, більше 20 років  чекали нової лікарні, бо умови в старій були жахливі: облуплені стіни, одна вбиральня на все відділення, дірявий лінолеум і така ж підлога, старий дах, з якого на голову хворим лився дощ, стара  постіль. У поліклініці в напівтемних коридорах навіть людини не можна було впізнати.

Довгоочікувана лікарня виправдала наші надії. У поліклініці і у відділеннях світлі, просторі, широкі коридори, палати і кабінети, чисті, охайні вбиральні. І зустрічають привітні спеціалісти.

Таких умов, як у нашій лікарні, то не тільки в інших районах, але в обласній немає. Хворих у палаті по двоє-троє, у кожній –  умивальник, туалет, холодильник, телевізор. Лікарі  досвідчені і кваліфіковані.

Дуже добре, що є в ТМО багато сучасного обладнання – мамограф, цифровий рентген-апарат, пересувний флюорограф, новий ультразвуковий апарат. Хворих з ТМО в обласні установи за потреби перевозять на реанімобілях, що оснащені всім необхідним для надання невідкладної допомоги.

Місто Любомль знаходиться в центрі району, до сусіднього Шацька – 35 км, до крайнього населеного пункту перед Турійським районом (Ладинь) – 25 км, до найвіддальних сіл – Забужжя і Гороховище – 60 км. Віддалені села Хрипськ і Пулемець Шацького району знаходяться за 135 км від Ковеля, Столинські Смоляри, Забужжя Любомльського – за 105-110 км.

Чи зможе людина з гострими приступами болю в спині, серці, нирках витерпіти таку відстань? Як довезти вагітну жінку, коли пологи з ускладненнями?  Як подолати таку відстань людям похилого віку?

У нашій великій лікарні практично завжди зайняті всі місця у терапевтичному, неврологічному, дитячому відділеннях,  а де ж вони з’являться у Ковелі. Невже простого трудівника кидати напризволяще?!

Сьогодні значна частина хворих не йде в лікарню, бо немає грошей на ліки та на проїзд навіть до Любомля та Шацька. А як дістатися до хворого, щоб відвідати, в м. Ковель, коли вартість проїзду в обидві сторони дорівнює 20 відсотків пенсії, а з деяких сіл зовсім не ходить громадський транспорт?

І це все робиться для блага людини?

З якого дива ми повинні стати заручниками чиїхось необдуманих рішень? Адже значна частина населених пунктів Любомльського і Шацького районів буде практично відрізана від своєчасної кваліфікованої і доступної медичної допомоги!

А чому не зважають на той факт, що влітку, коли сотні тисяч відпочивальників на озерах, черги в лікарнях збільшуються удвічі й утричі? А скільки хворих з числа тих, хто перетинає кордон на трьох митних автопереходах?

У післявоєнний важкий час будували в селах школи, бібліотеки, клуби, ФАПи,  бо дбали про людей, а тепер усе це закривається. Це горе-оптимізація і горе-реформи.

Зважаючи на все вищевикладене, ми, жителі Любомльського і Шацького районів, вважаємо за необхідне і просимо створити госпітальний округ на базі Територіального медичного об’єднання Любомльського і Шацького районів.

Зробіть це для людей, будь ласка!