ТЕРИТОРIАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ЛЮБОМЛЬСЬКОГО I ШАЦЬКОГО РАЙОНIВ

ЄДИНИЙ
МЕДИЧНИЙ
ПРОСТІР
Офіційні ресурси


 

Лапароскопічна апендектомія

Лапароскопічна апендектомія


З моменту придбання сучасного медичного обладнання медики Любомльської ЦРЛ провели понад сто хірургічних втручань із застосуванням методу лапароскопії з приводу жовчокам’яної хвороби, недуг гінекологічного профілю (кісти придатків, непорушені позаматкові вагітності, стерилізація) та інші операції. З нового року вони почали застосовувати новий напрям — лапароскопічну апендектомію (видалення апендикса).
Останнім часом цей метод з розвитком технічних можливостей у медицині набуває все більшої популярності, все частіше застосовується у хірургії захворювань черевної порожнини і тому є гідною альтернативою класичній операції, але з ряду причин вона може бути проведена далеко не кожному пацієнту.
Новий метод вважається більш щадним і має ряд переваг: низька травматичність у порівнянні з порожнинною операцією; можливість місцевого знеболювання у більшості пацієнтів; більш короткий відновний період; кращий результат при важких захворюваннях внутрішніх органів, діабеті, ожирінні й ін; хороший косметичний ефект; мінімум ускладнень. Разом з тим, лапароскопічна апендектомія має і деякі мінуси. Наприклад, операція вимагає наявності відповідного дорогого оснащення і підготовленого хірурга в будь-який час доби, адже пацієнта можуть доставити в лікарню і вночі.
Лапароскопія не дозволяє детально оглянути весь обсяг черевної порожнини, провести адекватну санацію і видалення ексудату при поширених формах запального процесу. У важких випадках, при перитоніті вона недоцільна і навіть небезпечна. Але разом з тим багаторічний досвід лікарів дозволяє визначити показання та протипоказання до лапароскопічного видалення червоподібного відростка.