ТЕРИТОРIАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ЛЮБОМЛЬСЬКОГО I ШАЦЬКОГО РАЙОНIВ

ЄДИНИЙ
МЕДИЧНИЙ
ПРОСТІР
Реалізація прав щодо медичного забезпечення учасників антитерористичних операцій, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Статус внутрішньопереміщеної особи встановлено для громадян України, які постійно проживають в Україні, яких  змусили або які самостійно покинули своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (абз. 1 ч. 1ст. 1 Закону про переселенців).

При цьому необхідно, щоб відповідна особа мала реєстрацію місця проживання (в побуті кажуть — прописка) на території, де виникли указані обставини, на момент їх виникнення. Таку умову висуває ч. 2 ст. 4 Закону про переселенців. Аби підтвердити свій статус ВПО особа повинна одержати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для отримання такого документа повнолітній переселенець особисто або через свого представника, повноваження якого посвідчує належним чином оформлене доручення, звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання указаної довідки (ч. 3 ст. 4 Закону про переселенцівп. 2 Порядку № 509).

З числа прав, названих у ч. 1 ст. 9 Закону про переселенців, слід окремо виділити такі медичні права:

  • забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством;
  • надання необхідної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я;
  • надання у разі необхідності ВПО медико-психологічної допомоги

 

Отримання переселенцями послуг соціального характеру

 

Вид послуги

За чим можна звернутися зокрема

Куди звернутися

Які документи необхідні

паспорт

довідка про № облікової картки платника податків

інші документи

Медичні послуги

прикріплення до медзакладу

у найближчий заклад охорони здоров’я

+

• медична картка (за наявності);
• документи, що підтверджують необхідність забезпечення ліками (за потреби та наявності)

отримання невідкладної первинної медичної допомоги

медикаментозне забезпечення за бюджетний кошт

у найближчий профільний заклад охорони здоров’я

медична допомога (нагляд) при вагітності

до найближчої жіночої консультації, пологового стаціонару тощо

 

Зареєстрована ВПО має право на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, на одержання реабілітаційних послуг відповідно до законодавства за місцем перебування. Таке забезпечення та надання здійснюють за наявності необхідних документів, що підтверджують право на ці послуги та засоби, а у разі їх відсутності — за даними Централізованого банку даних з проблем інвалідності (для осіб, які звертаються повторно) та індивідуальної програми реабілітації інваліда (ч. ч. 7, 8 ст. 7 Закону про переселенців).

 

Пільги для учасників бойових дій – учасників АТО в сфері медицини:

Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них надаються НАСТУПНІ  МЕДИЧНІ ПІЛЬГИ:

1) першочергове безоплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

2) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

3) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

4) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

5) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

6) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

 

За 11 місяців 2015 року  в ТМО Любомльського і Шацького районів проведено 148 медичних оглядів демобілізованим,  в тому числі учасників бойових дій -16, інвалідів війни-8. Проліковано амбулаторно -24 демобілізованих в Любомльському районі і 5 в Шацькому районі, отримали стаціонарну допомогу -7. Всього за весь період проведення антитерористичної операції  звернулось за допомогою 67 осіб, з них цивільних осіб-7, військовослужбовців-18, демобілізованих -40.

З ВПО звернулось 17 людей: 17 дорослих та 2 дітей, з них госпіталізовано-6 дорослих та 2 дітей, народилось у нас 3 дітей.

По мірі можливості і потребі всі особи частково або повністю були забезпечені безкоштовним обстеженням та медикаментами.

На даний час  додатково для медичного забезпечення осіб, які є внутрішньопереміщеними, з бюджету виділено коштів на суму 26 000 грн. для придбання медикаментів та виробів медичного призначення для Любомльського і Шацького районів.

 

Заступник генерального директора з медичної частини                          Ліщук Н.Д.