ТЕРИТОРIАЛЬНЕ МЕДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ
ЛЮБОМЛЬСЬКОГО I ШАЦЬКОГО РАЙОНIВ

ЄДИНИЙ
МЕДИЧНИЙ
ПРОСТІР
Офіційні ресурси


 

Про лікарню
Любомльська ЦРЛ Поліклінічний корпус Хірургічний корпус Шацька РЛ

Територіальне медичне об'єднання Любомльського і Шацького районів - це сучасний лікувальний комплекс, який надає медичну допомогу первинного і вторинного рівня.

Історія створення ТМО: Утворено ТМО на базі двох районних лікарень: Любомльської ЦРЛ та Шацької ЦРЛ.

Історія обох лікарень тісно переплетена. На території Любомльського району, яка майже відповідає по території колишнього Любомльського повіту за часів буржуазно-поміщицької Польщі, державних установ охорони здоров'я майже не було. В селищі Шацьку відкрито у 1906 році одну невеличку земську лікарню на 12 ліжок в приміщенні пекарні, яку обслуговував один лікар загального профілю, фельдшериця-акушерка і 3 санітарки, а також працювала одна аптека. В лікарні не проводилися лабораторні методи дослідження, рентген кабінету не було, хворі комплексно не обслідувалися, за лікування і харчування хворих, що перебували на стаціонарному лікуванні бралася досить висока плата, яка нерідко перевищувала середній денний заробіток робітника чи службовця.

 

В м. Любомлі працювало два приватно - практикуючих лікаря, два фельдшера та акушерка. Стаціонарної лікувальної установи в м. Любомлі не було, працювала лише одна аптека. В пам'ятному 1939 році, зараз же після возз'єднання західноукраїнських земель з Українською радянською соціалістичною республікою на території Любомльського повіту був утворений Любомльський район. Першим завідуючим райздороввідділу Любомльського району був фельдшер Оліферович І.У. В дні визвольного руху Радянської Армії в липні 1944 року землі Любомльського району були звільнені від фашистської окупації і зразу ж на знищених землях району почала організовуватись нова радянська охорона здоров'я. Завідуючим районним відділом охорони здоров'я, починаючи з 1944 року були лікарі: Налинч, Вознесеньський, Нагієв, Лінні, Гатарова, Подольська.

В м. Любомлі була відкрита районна лікарня на 50 ліжок, а також у Шацьку і Головно лікарні на 50 ліжок. В 1946 році в районі працювало вже 3 лікарі, і 15 середніх медичних працівників, з яких 5 на фельдшерсько-акушерських пунктах. За 10 років, в 1956 році в районі працювало 22 лікарі і 127 середніх медичних працівників. Ліжкова мережа лікарняних ліжок відповідно зросла до 265, а кількість Фельдшерсько-акушерських пунктів дорівнювала вже 55. Асигнування бюджету на потреби охорони здоров'я в 1956 році становили вже 1701100 крб. в старих грошах. Слідуюче десятиріччя 1956-66 р.р. було часом справжнього розвитку системи охорони здоров'я в районі. В 1960році була організована в районному центрі м. Любомля центральна районна лікарня на 200 ліжок і відповідно дві номерних районних лікарні Шацьк і Головно по 75 ліжок, 4 дільничних лікарні в селах. Тубдиспансер на 50 ліжок, два протитуберкульозних санаторії на 300 ліжок. Ліжкова мережа зросла до 800. Кількість фельдшерсько-акушерських пунктів на той час зросли до 80.

При Любомльській центральній райлікарні відкрита аптека закритого типу. Лікувальні установи району у 1966 році обслуговувало 69 лікарів та 313 середніх медичних працівників. Асигнування бюджету на охорону здоров'я становили 1572600 крб. в розрахунку на нові гроші. Центральна районна лікарня стала організаційно-методичним центром охорони здоров'я району, а головний лікар центральної райлікарні - головним лікарем району.Першим головним лікарем Любомльського району була Уразгільдєєва Р.А. Після ліквідації Шацького району у 1961р .ніяких документів не збереглося.

З 1961 р по 1993р. лікарня функціонувала як лікарня №2 Любомльського району на 100 ліжок. На 1 січня 1971року в Любомльському районі кількість стаціонарних ліжок в лікпрофустановах зросла до 965. Асигнування бюджету на охорону здоров’я в 1971 році становили 1750394 крб.

У 1993р. після відновлення Шацького району лікарня знову отримала статус Шацької центральної районної лікарні. На протязі багатьох років Любомльська центральна районна лікарня розміщалась в приміщеннях колишнього прикордонного загону довоєнної забудови., а Шацька лікарня знаходилась у будівлях з 1944-1945років. Тому створення лікувального закладу нового типу стало вимогою часу, так як існуючі заклади потребували реорганізації і будівництва нових сучасних корпусів європейського рівня.

Так на території Любомльського району в 1987році було розпочато будівництво нової лікарні, яке затягнулось на довгих 17 років. Лише з приходом до керівництва лікарнею в 2004 році головного лікаря Дибеля Володимира Юрійовича і при сприянні керівництва району та області відновилось будівництво Любомльської ЦРЛ. І вже в 2008р було здано новий корпус поліклініки на 300 відвідувань на зміну, в 2009 році – хірургічний корпус, відкрито сучасне травматологічне відділення на 25 ліжок., котельню, в 2010 році – терапевтичний корпус, пральню, морг. З 01.04.2010р. було проведено реорганізацію Любомльської і Шацької центральних районних лікарень в Територіальне медичне об'єднання Любомльського і Шацького районів (Єдиний медичний простір). Також 04 квітня 2011р. в Шацьку відкрито нове типове сучасне приміщення поліклініки .

В 2012 році відкрито відділення гемодіалізу(штучної нирки), де отримувати можуть лікування не лише жителі Любомльського і Шацького районів, але і інших регіонів та країн, які знаходяться на відпочинку.

На даний час в структурі ТМО:
  • Любомльська центральна районна лікарня
  • Шацька районна лікарня
  • Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів.

З 01.04.2011 року була проведена оптимізація мережі та ліжкового фонду медичних закладів Територіального медичного об'єднання Любомльського і Шацького районів. Зараз в складі ТМО: стаціонар на 205 ліжок , 2 поліклініки потужністю 400 відвідувань на добу в м.Любомль та смт.Шацьк. Центр первинної медико санітарної допомоги , куди увійшли всі заклади первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького району. 

Очолює лікувальний заклад заслужений лікар України, депутат обласної ради - Дибель Володимир Юрійович. В ТМО працюють 1 заслужений лікар України, 29 лікарів вищої категорії, 40 першої категорії, 17 другої категорії.

Заклад двічі акредитований на вищу категорію.  В липні 2015 року органом сертифікації управління ТОВ «Глобал Сертифік» був проведений аудит та оцінка системи управління якістю медичної допомоги ТМО, на підставі чого заклад отримав сертифікат про відповідність системи управління якістю вимогам національного стандарту ДСТУ ISO серії 9000, впровадженої у закладі.

Колектив лікарні постійно впроваджує найсучасніші методи діагностики та лікування захворювань.

Для цього використовують лапараскопічне, артроскопічне лікування і діагностику, ендоскопічні методи, ультразвукову діагностику, електрокардіографію, ехоенцефалографію, визначення функцій зовнішнього дихання та спірографію, аудіометрію, дослідження всіх органів і систем на новій рентгенівській апаратурі - пересувній, стаціонарній та портативній, цифровому рентгенапараті, мамографію, кольпоскопію.

В лабораторії цілодобово є можливість проводити обстеження клінічні, біохімічні, бактеріологічні широко визначаються тропоніни крові, що дає можливість точної діагностики інфаркту міокарда, дослідження на мікроорганізми, які викликають виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки.

 У відділеннях ТМО можна якісно провести діагностичний процес та надати медичну допомогу при більшості захворювань. Активно проводиться тромболізис при гострому інфаркті міокарду, цілодобово надається допомога при гострій хірургічній патології, широко впроваджується в практику герніопластика по Шолдайсу, Ліхтенштейну, внутрісуглобове введення хондропротекторів, розширено застосування реґіонарної анестезії при більшості операцій, можна провести гемодіаліз хворим з нирковою недостатністю. ТМО працює по новітніх перинатальних технологіях, постійно впроваджуються партнерські пологи. 

Істотну допомогу установа отримала завдякі співпраці з українсько-американською, українсько-швейцарською програмами «Здоров'я матері і дитини», що дозволяє надавати висококваліфіковану допомогу вагітним, роділлям та новонародженим.Заклад пройшов акредитацію і отримав статус » Лікарня доброзичлива до дитини», також лікарня отримала статус, як "Чиста лікарня, безпечна для пацієнта".

У закладі широко розвивається організація надання допомоги стаціонарозамінним формам( стаціонари на дому, денні стаціонари). У відділеннях лікарні створені сучасні комфортні умови перебування, які відповідають усім вимогам часу. Палати відділень одно-, дво- та тримісні всі з туалетами, умивальниками, більшість оснащені телевізорами, холодильниками, круглодобовою гарячою водою, кнопками виклику медперсоналу. Кожен пацієнт забезпечений індивідуальними постелею, рушниками, посудом. Керівництво Територіального медичного об»єднання постійно працює над укріпленням матеріально-технічної бази, постійним підвищенням професіоналізму медичних працівників, чуйного ставлення до хворої людини та створення комфортних умов максимально наближених до домашніх.